Bilim/Teknoloji
Uzayda 12 günlük tatile gitmek ister misiniz?
  06 Nisan 2018 Cuma , 17:38
Uzayda 12 günlük tatile gitmek ister misiniz?
2021 yılında uzayda 12 günlük tatil yapmak isteyenler için maliyetler ve şartlar açıklandı.


ABD'de faaliyetlerine devam eden bir uzay şirketi, yakın bir zaman sonra ''Yörüngede otel'' kuracaklarını ve bu otelde konaklamak isteyenleri 9,5 milyon dolar karşılığında misafir edeceklerini açıkladı.

Kaliforniya'da düzenlenen Space 2.0 Konferansı'na katılan şirketlerden birisi olan Orion Span, izleyicileri heyecanlandıracak detayları paylaştı.

Yakın bir zamanda Dünya yörüngesine lüks bir otel inşa edeceklerini ve yeterli ücreti ödeyenleri de o otelde 12 gün boyunca uzayda ağırlayacaklarını dile getirdi.


Aura Station adı verilen proje, Uluslararası Uzay İstasyonu gibi alçak yörüngede seyahat edecek ve 6 kişilik konaklama kapasitesine sahip olacağı belirtildi. Konaklayanların 2'si astronot, 4'ünün de turist olacağını belirten Orion Span yetkilileri, herkesin katılmak isteyeceği bu seyahatin ücretini 9,5 milyon dolar yani günümüz dolar kuru ile 38 milyon Türk Lirası olarak açıkladı.

Şirketin kurucusu Frank Bunger, uzaydaki ilk otelde kalmak isteyenlerin de şimdiden 80 bin dolarlık ön ödeme yaparak sıraya gireceklerini kaydetti.

Önümüzdeki yıllarda geliştirme süresinin tamamlanması beklenen Aura Station projesinin 2021 yılında ilk konuklarını ağırlamaya başlayacağı söyleniyor.


 

Yorumlar
Kod: 41T71