Nevin Şahin-O ARTIK BAŞKAN

Nevin Şahin

O ARTIK BAŞKAN

Malum dün ülkemizde sistem külliyen değişti. Sadece sistem değil bazı hitaplar da değişti. Mesela bundan sonra Erdoğan’a “Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan” diyeceğiz. Bu CHP’li vekiller ayağa kalksa da böyle kalkmasa da. Ayrıca CHP’nin bu tavrı bana muhalif bir duruştan çok 16 senedir varlık gösterememenin sancısı gibi geliyor.

Tüm samimiyetimle soruyorum: CHP’de düşünen arkadaşlar nerede? Mesela biri de demiyor mu, “Ya hu adama “muhtar bile olamazsın” dedik adam Başkan oldu? Sosyologlarımız tarafgirlik yapacağına araştırsa ya, bu adam 16 senedir nasıl oluyor da % 40’ın altına inmiyor. Biz “seni devireceğiz!” dedikçe, nasıl oluyor da bu adam karşımıza daha dik, daha güçlü çıkıyor.”

Cevap çok basit ve tek seçenekli. Adam milli iradeyi arkasına almış arkadaş, hala anlamadın mı? Sen ise ısrarla o iradeye savaş açıyorsun. Hatırlatmak isterim sana sandıkta sürekli tokat atan, işte o irade. Haaa sen o iradeyi milletten saymıyorsan o vakit sormak isterim; sana göre millet kim? Milletten kastınız sadece CHP’liler ise biz zaten en başta millet tarifinde anlaşamıyoruz demektir. CHP’ye tavsiyem; milletle barışın.

1950’li yıllarda Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri, meclis konuşmalarının birinde “Allah CHP’ye bile CHP muhalefeti vermesin. Hatta Halk Partisi’nin muhalefette kalacağına, iktidara geçmesini temenni ederim. Bu takdirde sebep olacağı zarar, muhalefette kaldığı takdirde vereceği zarardan daha azdır herhalde” diyor. Aradan 70 seneye yakın zaman geçmiş fakat Tevfik İleri’nin bu sözü hala güncelliğini koruyor! Gerçek şu ki; CHP’nin en büyük düşmanı yine CHP.

 

KÜLLİYEDE DUA MI OLUR?

23 Nisan 1920. Yer Ankara Hacı Bayram Cami. Cuma namazı vakti, mahşeri bir kalabalık, öyle ki tüm Ankara cem olmuş, eller semaya açılmış, Osmanlı’nın evlatları gözü yaşlı, bir cihan devletini uğurlarken, yeni Türkiye’ye merhaba demekte. İşte büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli, milli ve manevi dünyamızın bilge ismi Hacı Bayram Veli’nin huzurunda yapılan dualarla kurulmuştur. Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları, meclise kadar tekbirlerle yürümüş, TBMM dualarla açılmıştır. N’apcaz şimdi tarih bilmez, çok bilmişler? Zamanı geri mi alacağız? Elbette dua edeceğiz, iyi dileklerde bulunacağız. Ülke bizim. Batmasını mı temenni edeceğiz, yıkılmasını mı?

Halbuki dua en güzel eylemlerden biri. Artık göğe güzel sözler yükselse. Ağzımızdan çıkan sözün vücut bulacağını bilip, biraz güzel şeyler düşünüp, güzel şeyler söylesek. Düşüncemizde güzel suretler dokusak da güzel şeyler zuhur etse. Artık karşılıklı aynı toprağın evladı gibi yaşamayı denesek. Kimse kendini bu toprakların sahibi sanmasa, bilsek ki toprak ne senin ne de benim!

 

Yorumlar
Kod: NKCRK