3.Sayfa/Yaşam
İstanbul'da iş kadını siyanür içerek intihar etti
DHA    |      09 Mayıs 2018 Çarşamba , 12:03
İstanbul'da iş kadını siyanür içerek intihar etti
Bir kimya şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olan 45 yaşındaki Necla Köker, Kadıköy'deki evinde siyanür içerek intihar etti. Köker'in cenazesini AFAD ekipleri evinden çıkararak Adli Tıp Kurumu'na götürdü.

Köker hayatına son vermeden önce bir arkadaşına mektup göndererek eylemini açıkladı ve siyanür kullanacağı için uyarıda bulundu.

Fenerbahçe'de oturan bir kimya şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olan Necla Köker, geçtiğimiz pazar günü apartman görevlisini çağırarak bir zarf verdi. Köker, ardından telefonla bir arkadaşına ulaşarak adına bir zarf geldiğini ve gelip apartman görevlisinden almasını söyledi.

Bugün öğle saatlerinde adrese gelen Köker'in arkadaşı, apartman görevlisinden zarfı aldı. Zarfı açan arkadaşı, Köker'in ona hitaben mektup yazdığını anladı.

Mektubu okuyan arkadaşı Köker'in, hayatına siyanür içerek son verdiğini ve eve girecek olanların gerekli önlemleri almaları gerektiğini belirttiğini gördü

Mektubu okuyan arkadaşı ile apartman görevlisi, durumu polise bildirdi. Olay yerine sek edilen polis ekipleri, olay yerine AFAD ekiplerini de çağırdı.

Çilingir yardımıyla girilen evde, Köker'in cesediyle karşılaşıldı. AFAD ekipleri, ceset ve evi dezenfekte etti. Olay yeri incelememe ekipleri ve savcının incelemesinin ardından ceset cenaze aracına konularak Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Ekipler, evde elde ettikleri delilleri, delil torbalarına koyarak Polis Kriminal İnceleme Laboratuvarı'na götürdü. Polis olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattı.

İntihar olayının tam olarak ne zaman gerçekleştiğinin yapılacak otopsinin ardından anlaşılacağı öğrenildi.

Yorumlar
Kod: 96YC6