Harun Emre KARADAĞ-ALGIYI YÖNETEN DÜNYA’YI YÖNETİR; DEĞERLERİMİZİ MARKA YAPMALIYIZ

Harun Emre KARADAĞ

ALGIYI YÖNETEN DÜNYA’YI YÖNETİR; DEĞERLERİMİZİ MARKA YAPMALIYIZ

HAYATA KAPAK OLSUN; AHA DA YAZIYORUZ!

Bir işi yaptırmanın üç yolu vardır: Ya kendin yaparsın ya para verip yaptırırsın ya da çocuklarının yapmasını yasaklarsın. (Monta Crane)

Ahali selam! Naber. Bizler süperiz. Yeni bir heyecanla hayata, gündeme, kişilerarası ve kurumlar arası iletişime dair keyifli tantanalar yapmaya geldik!

Kimseye akıl vermek gibi düşüncemiz yok; lakin hakikati, işinize yarayacak faydalı bilgileri kısa, açık ve net söylemek gibi bir mecburiyetimiz var...

Başlıyoruz…

İlk mevzumuz herkesin derdi olan gelecek mevzu… 

Gelecek; yönetim, marka, değerler, iletişim ve görsel tasarımlar üzerine şekilleniyor, yerimizi almalıyız. 

Dünya da dengeler yeniden kuruluyor. Yeni yönetim anlayışı daha çok inovasyon, iletişim ve insan odaklı olacaktır: 

İnsanların bizim değerlerimizle ilgisini çekecek, planlı ve “attığı taş kurbağayı ürkütecek” projelerle, tanıtımlarla devletimiz, şirketlerimiz, sivil toplum örgütlerimiz yerini almalıdır. 

Neden mi?

Bilişim teknolojilerinin günlük hayatımızı hızla işgal etmesinin ardından, başta çocuklar ve gençlerin bu alandan gelen bilgilere yoğun bir şekilde maruz kaldığı görülmektedir.

İletişimin algı üzerinden yürüdüğü bu dönemde, ülkemiz ve değerlerimizin doğru algıyla sunulması bir zaruret ifade etmektedir. 

Doğru algıyı oluşturmak ve değerlerimizi yeni nesillere aktarımını sağlamalıyız. 

Kültürümüzü, değerlerimizi ülkemiz ve dünyadaki çocuklar, gençler, aileler, sivil toplum örgütleri ve iş dünyasıyla özgün görsel tasarım ve tanıtımlarla buluşturarak; yeni markalar çıkararak, bu alandaki iddiamızı ortaya koymalıyız.

Daha yaşanılır bir dünya için insanlığa yönelik projeler; evrensel değerleri içeren çalışmalar üretmeliyiz, hayata geçirmeliyiz, yapmalıyız. Milli ve manevi yayınlar; tanıtım kitapçıkları, cep kitaplar, çizgi roman, diziler, filmler,  TV programları, animasyonlar ve oyunlar üretmeliyiz... Bize özgü motiflerle sıradaşı tanıtımlarla... 

Değerlerimizle Marka (Marka Ülke, Marka kent, Marka Üniversite, Marka Firma) Olmalıyız. Değerlerimizi marka yapıp, gönüller kazanmalıyız.

Tam sırası…

 

 

Yorumlar
Kod: HE7KE