Gündem
Erdoğan, meydan okudu "Başaramayacaksınız..."
  11 Nisan 2018 Çarşamba , 16:49
Erdoğan, meydan okudu "Başaramayacaksınız..."
"Ekonomi üzerinden oyun oynanıyor" diyen Erdoğan, "Ekonomimize saldıranlara sesleniyorum. 15 Temmuz'da Irak'ta nasıl başaramadıysanız şimdi de öyle başaramayacaksınız"diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'deki Roman buluşmasında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, güvenlik güçlerinin Afrin, Kuzey Irak ve yurt içindeki terör operasyonlarına ilişkin son rakamları da vererek, "Zeytin Dalı Harekatı'nda 4 bin 108, Kuzey Irak'ta 337 ve yurt içinde ise 173 terörist etkisiz hale getirildi" ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı, Türkiye'yi ekonomi üzerinden sıkıştırmak isteyenlere de 'Başaramayacaksınız' diyerek meydan okudu.

 

Afrin Operasyonu’nda son duruma ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan “Afrin'de 4 bin 108 teröris etkisiz hale getirildi. Kuzey Irak'ta 338 teröristi etkisiz hale getirdik, yurtiçinde 173 teröristi etkisiz hale getirdik. İMF'den bağımsız karar alma şansımız var mıydı? Yoktu. İMF'ye 23 milyar dolar borcu ödedik, artık İMF'yebağımlılığımız yok. Güvenlik politikalarımızı bağımsız hayata geçirme şansımız var mıydı? Yoktu. Demokrasi ve ekonıomide zaafiyet vardı. Her ikisini de güçlendirerek yol aldık. Yılda 36 milyar dolar ihracatı olan ülke şimdi 160 milyar dolar ihracatı olan vir ülke. Nereden nereye... Değerli kardeşlerim çalışan sayısı şu anda 28 milyon. Darbecilere, cuntacılara teslim olan bir ülke, sizlerle birlikte darbecileri, cuntacıların karşısına dikilerek sabaha kadar kovan bir ülke. Kosova'dan 6 tane aldık geldik. Gabon'dan 3 tanesini aldık. Nereye giderseniz gidin. Şu ana kadar 80 tanesini getirdik.” dedi.

Ekonomi de yaşanan gelişmeler de Erdoğan’ın gündemindeydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan “Ekonomi üzerinden oyun oynanıyor. Bu oyunları boşa çıkardık, çıkarmaya devam edeceğiz. Asıl olan sizdeki bu yürek var ya, asıl olan bu. Roman kardeşlerim ceplerinde para olmadan hayat mücadelesi verdiler veriyorlar. Ekonomimize saldıranlara sesleniyorum. Başaramayacaksınız. Irak'ta, Suriye'deki oyunlarınızda nasıl başarılı olamadıysanız, daha önceki oyunlarınızda nasıl başaramadıysanız, şimdi de öyle başaramayacaksınız.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Kod: NKCRJ