Spor
Emmanuel Eboue gözaltına alındı
  09 Temmuz 2018 Pazartesi , 15:44
Emmanuel Eboue gözaltına alındı
İngiltere'nin başkenti olan Londra Metropolitan Polisi, bir dönem Galatasaray'da da top koşturmuş Fildişi Sahilli Emmanuel Eboue'nin kundakçılık şüphesiyle gözaltına alındığını açıkladı.

Fildişi Sahilli Emmanuel Eboue'nin kundakçılık şüphesiyle gözaltına alındığını açıkladı.

2011-2015 yılları arasında Galatasaray'da top koşturmuş ve taraftarın sevgilisi haline gelen Emmanuel Eboue , gözaltına alındı. Londra Metropolitan Polisi yaptığı açıklamada tecrübeli futbolcunun, Enfield'daki bir kundaklama olayından ötürü gözaltına alındığını duyurdu.

Habertürk'ün haberine göre emniyet görevlilerinin yaptığı açıklamada "Polis, 30 Haziran Cumartesi günü Enfield'daki özel bir adreste yapılan kundaklama olayından dolayı 35 yaşındaki şüpheliyi gözaltına almıştır" ifadelerini kullandı.

Açıklamada ayrıca "Şahıs adres yakınlarında 7 Temmuz Cumartesi günü şüpheli bir telefon konuşması gerçekleştirmiştir. Şu an Kuzey Londra 'daki bir polis merkezidne tutuluyor ve orada kalmaya devam edecek" denildi.

2014-15 YILINDA KADRO DIŞI KALMIŞTI

2014-15 sezonunda Galatasaray'da kadro dışı kalan Eboue, sonrasında profesyonel futbol oynamakta zorlanmıştı. İki yıldan uzun süredir profesyonel futboldan uzak kalan Eboue, geçen ay 'Arsenal'in efsaneleri' adındaki özel mücadelede forma giymişti.

Aralık 2017'de zor günler geçirdiğini dile getiren Eboue, "İntiharın eşiğindeyim. Tanrı’nın bana yardım etmesini istiyorum. Ancak o benim aklımdan bu düşünceleri alabilir" diyerek içinde bulunduğu durumu ifade etmişti.

İngiliz basınına yeni açıklamalarda bulunan Eboue, İngiltere 'deki maç yayınlarını satın alamadığını dile getirerek, Arsenal - Everton maçını izlemek için Enfield'da bir bara gittiğini aktarmıştı.
"Bara giderken tanınmamak için yüzümü kapattım. Etrafımda hep Arsenal taraftarları vardı. Orada oturanın ben olduğumu anlayamadılar." diyen Eboue, sözlerine şöyle devam etmişti:

Kapatby ReklamStore

"Oturdum, içecek bir şeyler aldım ve maçı seyrettim. Kapşonu kafamdan hiç çıkarmadım, eğer bunu yapsam Arsenalli taraftarlar beni hemen tanırdı."

Yorumlar
Kod: FC4IB