3.Sayfa/Yaşam
Dişçi korkusunu Masal Kahramanları ile Yenecekler
  06 Mart 2018 Salı , 15:32
Dişçi korkusunu Masal Kahramanları ile Yenecekler
Başarılı Uzm. Dr. Serhat Korkmaz çocukların dişçi korkusunu yenmesi için masal kahramanlarını devreye soktu.

Çizgi roman ve masal kahramanları, oyuncaklar ve renkli balonlar ile süslenen diş klinikleri, çocukların dişçi koltuğu korkusunu yenmeyi amaçlıyor. Bu yeni uygulama ile hem ailelerin hem de çocukların yüzü gülecek. 

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz bu uygulamanın tüm ilçe hastanelerine yayılacağını belirterek şunları söyledi:

"Diş sağlığına önem vermeyi, diş fırçalama alışkanlığını toplumun her kesimine yaymak için Müdürlüğümüzün tüm imkanları kullanıyor, her yaştan insana ulaşmaya çalışıyoruz. Bu alışkanlığı küçük yaştan itibaren kazandırmayı sağlamak için de ilkokullara gidip buralarda eğitimler veriyoruz. Diş fırçalama alışkanlığının yanı sıra çocuklarımızın dişçi korkusunu, dişçi koltuğu korkusunu yenmek için de değişik projeler ve yöntemler uygulamaya çalışıyoruz. Son projemiz de buna yönelik oldu.

Çizgi roman ve masal kahramanlarının resimleri, çeşitli oyuncak ve balonlarla süslenmiş diş kliniklerinde çocuklarımıza ayrıca TRT Çocuk kanalını da seyrettiriyor, korkularının önüne geçmeyi, özel hazırlanmış bu mekanda diş hekimlerimizi sevdirmeyi amaçlıyoruz.

Çizgi kahramanlarımızı da yabancı karakterler yerine bizim kültürümüze ait olan Nasreddin Hoca, Keloğlan gibi figürlerden seçtik. Bu güzel çalışma için başta Kamu Hastaneler Hizmetleri Başkanı Op.Dr. Kadir Gökhan Saçkan başta olmak üzere tüm hastane yönetici ve personeline özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum. Umarım çocuklarımız bu uygulama sayesinde diş kliniklerimize güle oynaya gelirler ve yine mutlu bir şekilde evlerine dönerler" dedi.

Yorumlar
Kod: 41T71