Magazin
Avlu'dan Çilem'e Selam
  09 Mayıs 2018 Çarşamba , 15:25
Avlu'dan Çilem'e Selam
Star TV ekranlarında yayınlanan Avlu dizisi, gerek senaryosu gerekse oyuncu kadrosu ile göz dolduruyor. Avlu dizisinin geçtiğimiz hafta yayınlanan 6.son bölümünde olay gönderme ise gözlerden kaçmadı.

Star TV ekranlarında yayınlanan Avlu dizisi, gerek senaryosu gerekse oyuncu kadrosu ile göz dolduruyor. Henüz yayınlanamadan ilk tanıtım fragmanı bile bile reyting sonuçlarında yer bulan Avlu, yayınlandıktan sonra da adından söz ettiriyor.

Avlu dizisinin geçtiğim hafta yayınlanan son bölümünde ise olay bir gönderme yer aldı. Bu göndermke Türkiye'nin oldukça aşina olduğu ve bir dönem büyük bir infial uyandıran olayına göndermeydi.

 “Sevgili geçmiş, bütün dersler için teşekkür ederim.”

Avlu dizisinin yayınlanan son bölümünde kendisini fuhuşa zorlayan kocasını öldüren Çilem Doğan'a gönderme vardı. Dizideki karakterin üzerinde Çilem Doğan'ın cezaevine gönderilirken üzerine olan ve üzerinde “Sevgili geçmiş, bütün dersler için teşekkür ederim.” yazan tişörtün bir benzeri vardı.

ÇİLEM DOĞAN KİMDİR?

Olay, 8 Temmuz 2015 tarihinde merkez ilçe Seyhan’a bağlı Yeşilyurt Mahallesi’nde yaşandı. İddiaya göre; kendisini dövüp, fuhşa sürüklemek istediği 33 yaşındaki eşi Hasan Karabulut’u tabancayla öldüren bir çocuk annesi Çilem Karabulut, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Karabulut hakkında da ‘yakın akrabayı öldürme’ suçundan hakkında Adana 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası’ istemiyle dava açıldı. Karabulut, yargılandığı davada da 15 yıl hapis cezasına mahkum edilmişti. Çilem ardından toplumsal bir meseleye dönüştü. 

Yorumlar
Kod: 1XP4X